» » 56. Varsoviada z medalami dla studentów WAT

56. Varsoviada z medalami dla studentów WAT

Reprezentanci WAT zdobyli łącznie 4 medale na 56. Varsoviadzie, która odbyła się w dniach 9 – 11 listopada w Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Igrzyska studentów pierwszego roku rozegrano w następujących dyscyplinach sportowych: piłka koszykowa, piłka siatkowa, futsal, biegi przełajowe, pływanie, ergometr wioślarski, tenis stołowy oraz trójbój Rektorski.

W poniedziałek 11 listopada, w dniu Narodowego Święta Niepodległości, rozegrano finał zawodów połączony z uroczystym złożeniem kwiatów przez przedstawicieli uczelni warszawskich pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. W imieniu rektora-komendanta WAT kwiaty złożyli: prorektor ds. wojskowych płk dr inż. Artur Król oraz kierownik Studium Wychowania Fizycznego ppłk mgr Adam Wołos.

Bardzo dobre przygotowanie reprezentantów WAT zaowocowało medalami w klasyfikacjach indywidualnych. Michalina Gierat zajęła 2 miejsce w tenisie stołowym, natomiast na 3 miejscu rywalizację w pływaniu stylem grzbietowym zakończyła Anna Borys. Nie obyło się również bez medali w grach zespołowych. Sportowcy z WAT wywalczyli 2 miejsce w piłce siatkowej mężczyzn oraz 3 miejsce w futsalu. Gratulujemy!