» » Podchorążowie WAT studiują na Uniwersytecie w Turynie

Podchorążowie WAT studiują na Uniwersytecie w Turynie

Wojskowa Akademia Techniczna podpisała umowę z Uniwersytetem Turyńskim z Włoch. W ramach umowy, jeszcze w bieżącym semestrze, nasi studenci mają okazję uczestniczyć w przeprowadzanych zdalnie wykładach i zajęciach w formie e‑learningu. Uczestnicy mają do wyboru cztery moduły, za które – zgodnie z porozumieniem – otrzymują po zaliczeniu obowiązkowych egzaminów po 6 punktów ECTS. Tematyka modułów zaproponowanych przez turyńską uczelnię jest dość szeroka: wojskowa socjologia i przywództwo, modelowanie matematyczne, prawo międzynarodowe, historia integracji europejskiej. To wielka okazja na zdobycie dodatkowych kompetencji i wiedzy, która może owocować w przyszłości.

Kwarantanna, brak zajęć i pewna edukacyjna stagnacja sprawiły, że pod koniec kwietnia postanowiliśmy wziąć udział w semestrze realizowanym on-line przez jedną z najlepszych włoskich uczelni – mówi st. kpr. pchor. Eryk Marchlewski z Wydziału Nowych Technologii i Chemii. Na początek wybraliśmy jeden przedmiot: Military Sociology and Leadership. Zaczynało się niewinnie, bo od kilku wykładów i plików pdf, ale tygodnie mijały i niedługo trzeba przygotowywać się do egzaminu (również on-line). Wszystkich zachęcamy do brania udziału w tego typu przedsięwzięciach. Wiedza jest przystępna i praktyczna, a do tego można podszlifować angielski. Mamy również o co walczyć, bo stawką są punkty ECTS – dodaje kpr. pchor. Franciszek Kozłowski.

Uniwersytet Turyński jest jednym z najstarszych uniwersytetów na świecie. Został założony w 1404 roku. Jego absolwentami są znani naukowcy, zdobywcy nagrody Nobla tacy jak Renato Dulbecco, Salvador Lucia, Rita Levi-Montalcini, znani teoretycy z dziedziny matematyki i fizyki jak Giuseppe Peano oraz Gian Carlo Wick, czy wreszcie znany filozof i pisarz Umberto Eco.