» » Uroczysta promocja oficerska absolwentów WAT

Uroczysta promocja oficerska absolwentów WAT

„Dziś, nawiązując do chlubnych tradycji oręża polskiego – stajecie się rycerzami naszych czasów. To wielki zaszczyt i duma. Jesteście bowiem nadzieją dla Polski. Na Waszych barkach, drodzy oficerowie-inżynierowie, spoczywać będzie odpowiedzialność za bezpieczeństwo państwa i rozwój polskich Sił Zbrojnych” – powiedział podczas uroczystej promocji oficerskiej gen. bryg. prof. dr hab. inż. Tadeusz Szczurek, rektor-komendant WAT. Słowa „W imieniu Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej mianuję Panie/Panów podporucznikami Wojska Polskiego” usłyszało dzisiaj 350 absolwentów Wojskowej Akademii Technicznej, 224 z nich ukończyło 5‑letnie studia magisterskie, pozostali to absolwenci 6‑miesięcznego szkolenia wojskowego dla podoficerów. Oficerskie szlify otrzymali również absolwenci Studium Oficerskiego Akademii Marynarki Wojennej. Uroczystość odbyła się na placu apelowym WAT.

Więcej:https://www.wat.edu.pl/aktualnosci/uroczysta-promocja-oficerska-absolwentow-wat/